חקלאות ימית

We Serve Your Interest

חקלאות ימית

חברת New Horizon Ltd, מקבוצת טירן, נוסדה בשנת 2001 ומתמחה בחקלאות ימית
19.07.21 / 17:09

החברה פעילה באסיה (בדגש על וייטנאם, סין, סינגפור ובנגקוק שבתאילנד) ועוסקת בגידול דגי טילפיה אדומים בחוות דגים שבבעלותה והפצתם לרחבי העולם. בנוסף עוסקת החברה בייצור וסחר של להקות כלל-זכריות של שרימפסים של מים מתוקים .

דגי טילפיה - החברה מטפלת בכל הנושאים הלוגיסטיים משלב גידול הדגים בחווה, דרך כל שרשרת האספה בקירור. תהליך ההפצה נמצא בפיקוח צמוד של החברה עד הגעת המשלוח ליעד על מנת להבטיח את אספקת הדגים בצורה הטובה ביותר.

ייצור להקות כלל - זכריות של שרימפסים למים מתוקים - קבוצת טירן השקיעה בפיתוח פטנט לייצור להקות כלל זכריות של שרימפסים למים מתוקים. הפטנט קיבל את פרס החדשנות בפריז בספטמבר 2013. הפיתוח בוצע ע"י פרופ' אמיר שגיא מאוניברסיטת בן גוריון שבנגב. להלן כתבה שפורסמה בנושא בעיתון PORT2PORT תחת הכותרת "שרימפס כל זכרי".

"שרימפס כל זכרי". כתבה מתוך העיתון פורט2פורט, גיליון 873, יולי 2014. עמודים 22-26.

למידע נוסף וקבלת הצעת מחיר  [email protected]

טירן השקיעה במעבדה של פרופ' שגיא, אשר שימש דיקן הפקולטה למדעי הטבע באוניברסיטת בן-גוריון, חבר המחלקה למדעי החיים והמכון הלאומי לביוטכנולוגיה בנגב. פרופ' שגיא הוא הנשיא לשעבר של האגודה הבינלאומית להתרבות ופיתוח חסרי חוליות, אשר פיתח פטנט ליצירת שרימפס זכרי במים מתוקים.

עיקר השוק של השרימפס מיועד לשווקי המזרח. הפטנט מיועד להזרקת חלבון לזכרים, בכדי שיהפכו לנקבות. הנקבות יודעות לייצר זכרים בלבד. טירן מייצרת את "הנקבה החדשה" בישראל בחוות קבלני משנה ובשלב ההתבגרות הוא נשלח למדגרות של לקוחות ברחבי העולם. בכדי להשיג ביצועים טובים, יש צורך בזן זרע מתאים, אך קשה לאתר ולהשיג אותו.

השרימפס מצליח להגיע בגידול מסחרי לגודל שבין 80-120 גרם. זאת, בעוד באוכלוסיות מעורבות, משקלו מגיע ל-40-60 גרם והמחיר הינו בין 10-13 דולר. במכירת זכרים המחיר הממוצע הינו 20 דולר ויותר. התשואות של גידול הזכרים מגיעות ל-60% יותר מאשר באוכלוסיות מעורבות. ההכנסה ממכירת הזכרים היא כפולה. הפטנט הנו בינלאומי וייצור השרימפס נעשה בערבה, ללא מזיקים, מחלות או ווירוסים.

עד לשנת 2019, טירן התרכזה בייצור זחלים בלבד ומכרה מיליארדי זחלים באסיה, בעיקר בווייטנאם. בשנת 2021, טירן המייצרת את ה-PL (שלב הפוסט-זחלים)מצפה שהמכירות יגיעו ל-2 מיליארד יחידות בווייטנאם ובסין. החווה בווייטנאם מייצרת PL ומוכרת זחלי פוסט לסין, סינגפור, מלזיה, קמבודיה ואחרים.

טירן פועלת באסיה תחת חברות בבעלות מלאה שלה: NH סין, NH וייטנאם, NH סינגפור ו- NH הונג קונג.

החברה מתמחה בהקמת חוות לגידול דגים לגידול שרימפסים. מבחינה שיווקית, הפעילות נעשית  מתוך הראייה של המגדלים. ניו הוריזון מטמיעים טכנולוגיות חדשניות בחוות. החברה פעילה במזרח מזה עשרים שנה והסחורה משווקת בעזרת מערכת קשרים עניפה. הנהלת החברה פועלת מישראל, ודאגה עם השנים לקדם מכירת מערכות מתוצרת ישראל גם בסין.

כתבות:

https://arstechnica.com/science/2020/05/can-gender-bending-israeli-super-prawns-help-feed-the-world/

https://www.weizmann-usa.org/news-media/in-the-news/israeli-researchers-decipher-unique-structure-function-of-shrimps-eyes/

https://www.jpost.com/health-science/ben-gurion-university-develops-disease-fighting-super-shrimp-600521

 

כתבה ביוטיוב:

https://www.youtube.com/watch?v=EeSETZ2DHDw\

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך
Powred by PORT2PORT
×